×

SparkTECH je nyní Eluvia

Jednou za nějakou dobu je čas na změnu. Tou dobou je pro nás 10 let a tou změnou nová značka. Nyní jsme Eluvia.

Stále poskytujeme softwarové služby stejně kvalitní, komplexní a v maximální míře zaměřené na klienta, jen pod jinou značkou. Eluvia odráží mnohem věrněji naší snahu poskytovat skvělé služby s přístupem nám vlastním. S odhodláním, že plným nasazením dokážeme každý projekt, i ten sebekomplikovanější, dostat až ke hvězdám.

Prohlédnout si web Eluvie  

PHP

PHP

V rámci jazyka PHP pracujeme například s:

- frameworkem Laravel
- frameworkem Nette
- frameworkem Symfony
- a dalšími

Dbáme nejen na technologie, ale i přenositelnost kódu a tak používáme běžné nástroje typu GIT, stejně jako dodržujeme zásady psaní přehledných kódů, tvoříme testy - unittesting atd.

PHP je jedním z nejpopulárnějších webových skriptovacích jazyků. Popularita PHP vychází hlavně z jednoduchosti a přehlednosti jazyka a také faktu, že jazyk PHP podporuje prakticky každý webový hosting. PHP je open source a díky velké uživatelské základně existuje rozsáhlé množství knihoven, které vývojářům usnadňují práci. Jazyk PHP je multiplatformní. PHP je nejrozšířenějším server-side webovým jazykem. Podle statistik ze začátku roku 2019 je PHP používáno na více jak 78% webů.

PHP se používá především k tvorbě webových aplikací (například rezervační systémy, fóra, e-shopy, atd.) a složitějších webových projektů (webové portály, podnikové informační systémy).

Jazyk PHP je schopný spolupracovat s většinou databázových systémů (například MySQL, MariaDB, ODBC, Oracle, PostgreSQL, MSSQL).

Pro PHP existuje mnoho frameworků, které ještě více usnadňují práci vývojáře a řeší za něho základní funkcionality systémů. U nás používáme hlavně tři nejrozšířenější frameworky a to jsou Laravel, Nette a Symfony. Na frontendovou část systému používáme šablonovací systémy, které nabízejí frameworky, zejména Latte a Blade. Složitější frontendová řešení pak zpracováváme prostřednictvím JavaScriptových frameworků jako je Vue.js nebo React.

Nové systémy a aplikace realizujeme v PHP 7.2, ale vyvíjíme i starší systémy, které běží na
nižších verzích PHP, kupříkladu PHP 5.6.
Máme bohaté zkušenost s vytvářením rezervačních systémů, administrátorských systémů, REST API, podnikových informačních systémů a webových portálů. Ale díky těmto zkušenostem jsme schopní nabídnout řešení pro jakýkoliv webový projekt.

Sepsal Honza, senior developer a bojovník za PHP